Dünyada Akupunktur

admin Akupunktur Leave a comment  

Dünyada Akupunktur Uygulamaları

Akupunktur tarih boyunca, insanın belkide en fazla deneyimlediği,günümüzde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilmiş, etkinliği bilimsel yayınlarla ispatlanmış  bir tedavi yöntemidir. Dünya’da Fransa, Almanya, Avusturya, İngiltere gibi  ülkelerde uzun zamanlardır etkin bir şekilde kullanılmaktadır. İngiltere’de Cambridge Üniversitesi’nde , kadın hastalıklarında ve hormonel bozukluklarda anlamlı  neticeler alındığını istatistiki olarak ispat edilmiştir.Günümüzde Almanya’da akupunktur tedavisi uygulayan binlerce hekim çalışmaktadır. Amerika’da çok sayıda Akupunktur  Merkezi aktif olarak çalışmaktadır.

DÜNYADA AKUPUNKTUR TEDAVISI :

* 199olarda yapılan bir çalışmada, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde binden fazla bitkisel ilacın kullanıldığı tespit edilmiştir.
* 1990 larda Avrupa’daki akupunktur uzmanı sayısı 90 bin kişiydi.
*  Avrupa’da akupunktur eğitimi veren  250 den fazla okul mevcuttur.
* Batı ülkelerinin çoğunda akupunktur ve alternatif tedavi kürsüleri şimdiden mevcuttur.
Bilimsel bir gözle bakıldığında  akupunktur tedavisi, zannedildiği gibi sıradan psikolojik bir tedavi değildir.
 Günümüzde, akupunktur tüm dünyada, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ve tavsiye edilen,ilaçsız,yan etkisiz,ve etkili ,bilimsel bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. 
  Akupunkturla ilgili binlerce bilimsel yayın dünya çapında hizmet veren “pubmed” ve “medline” gibi portallarda sunulmaktadır ve tüm insanlığa açıktır.

Add a Comment